COFACE HAKKINDA

100 ÜLKEDE UZMAN ÇALIŞANLAR

4.721 PERSONEL COFACE GRUBUNA KÜRESEL KAPSAMA ALANI VE MÜŞTERİLERLE YAKIN TEMAS SAĞLAMAKTADIR

COFACE’DA ÇALIŞMAK

COFACE’DA ÇALIŞMAK

58 farklı milleti temsil eden 4.721 personel Coface Gruba küresel kapsama alanı ve müşterilerle yakın ilişkiler sağlamaktadır; Coface çalışanları özellikle de Grubun öncü ülkeleri Fransa ve Almanya başta olmak üzere, tüm kıtalarda şirketi temsil etmektedir.

 

Coface’ın 100 ülkede uzmanları bulunmaktadır. Yerel uygulamalara aşina olan ve ülkenin kültürünü çok iyi tanıyan bu uzmanlar, müşterilerimizin danışmanları gibi hareket ederler.

 

Pek çok personel kendi ülkesinde çalışmakta olup, Coface aynı zamanda kapsamlı bir şekilde diğer ülkelerden de istihdam sağlamaktadır: böylece Coface kendi uzmanlığını yerel uzmanlarla paylaşarak artırmaktadır.

BÖLGELERE GÖRE COFACE ÇALIŞANLARININ DAĞILIMI

Distribution-of-Coface-employees-by-region

COFACE TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK

 
İşe alım süreci
 
Bize katılın
 
Yetenekli ve istekli mezunlar için çeşitli fırsatlar sunan uluslararası bir şirkette kariyerinize başlamak üzeresiniz. Kurumsal İnsan Kaynakları bu kariyeri başlatmak ve size kariyer yolunuz boyunca gereken desteği sağlamak için yanınızda olacaktır. Çalışanlarımızın gereksinim duyduğu eğitim ve becerileri belirlemek üzere değerlendirme ve performans yönetimi sistemlerinden yararlanılmaktadır.
 
Duyurulan boş pozisyonlara başvuruda bulunabileceğiniz gibi, ilerde oluşacak pozisyonlarda değerlendirilmek üzere "Genel Başvuru" da yapabilirsiniz.
 
Yaptığınız başvuru ilk olarak bilgi ve deneyimleriniz değerlendirilmekte ve boş pozisyonlarımızla eşleştirilmektedir. Bize sunduğunuz bilgiler ve belirttiğiniz özellikler doğrultusunda bir eşleştirme olabileceği gözlemlendiğinde sizinle temasa geçilerek iş görüşmesine davet edilirsiniz.
 
Boş pozisyonlar ve genel başvurular için melis.ozkazanc@coface.com adresine e-mail yoluyla müracaat edebilirsiniz.
 
Performans
 
Yönetimi Coface İnsan Kaynakları Departmanı, çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarını ve kariyer planlarını belirlemek amacıyla yılda bir kez olmak üzere Performans Değerlendirme Sistemini kullanmaktadır. Coface Türkiye bu değerlendirme esaslarını dikkate alarak çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişimlerini tamamlamaları için her türlü fırsatı yaratmaktadır. Bu şekilde, Coface’ın ticari alacak sigortası sektöründe üstün nitelikli çalışanlar için en çok tercih edilen şirket olmasını sağlamak amaçlanmaktadır.
 
"Performans Görüşmesi" süreci ile çalışanın geçen yılki performansı değerlendirilir, gelecek yıl için hedefler ve gelişim alanları belirlenir. Bu görüşme, çalışan ve yöneticinin beklentilerini karşılıklı olarak ortaya koyarak, çalışanın kapasite ve performansına dönük geri bildirimlerin sunulduğu önemli bir zemin oluşturmaktadır.
 
Eğitim
 
Coface’ın faaliyet göstermekte olduğu ticari alacak sigortası, sektörel ve kavramsal olarak ülkemizde yeni gelişmekte olan bir faaliyet dalıdır. Bu nedenle, Coface çalışanlarının sektörel deneyimlerini arttırmak ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak insan kaynakları departmanının sorumluluğu altındadır. İhtiyaçlar doğrultusunda gerek yurt içi gerekse yurt dışı eğitim organizasyonlar düzenlenerek yüksek nitelikli çalışanların üstün performans göstermeleri hedeflenmektedir. Ayrıca, sektörde yetişmiş insan sayısını arttırmak ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etme amacıyla stajyer uygulaması sürdürülmektedir.
 
Kariyer Gelişimi
 
İnsan Kaynakları Politikasını, terfiler ile kariyer planlaması yapmak ve çalışanları ile uzun vadeli işbirliğini sürdürmek olarak tanımlayan Coface, Performans Değerlendirme sonuçlarına göre terfi uygulamalarını titizlikle yürütmektedir.
Üst