COFACE HAKKINDA

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

COFACE PERSONELİNİN SADAKATİNİ ARTTIRMAK, YÜKSEK DÜZEYDEKİ BECERİLERİNİ SÜRDÜRMEK VE MÜŞTERİLERİNE BİRİNCİ SINIF HİZMETLER

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

  • Yetenekli çalışma arkadaşları istihdam etmek
  • Uzman yetiştirmek
  • Personelimize görünürlük kazandırmak
  • Performansı takdir etmek ve ödüllendirmek

Yetenekli çalışanları cezbetmek

Coface’da yönetim düzeyindeki tüm yeni personel ilk yıl eğitim programlarından geçer. Bu, yeni personelin Grup kültürüne aşina olması ve bir network kurması için iyi bir fırsattır. Bu eğitimler boyunca, katılımcılar Coface’daki kapsamlı iş alanları hakkında bilgi sahibi olurlar, bu da uluslararası düzeyde faaliyette bulunmamız nedeniyle kendileri için yeni fırsatlar doğurmaktadır. 

EĞİTİM
Coface’ın kendi uzmanlarını en iyi şekilde yetiştirme prensibi bulunmaktadır. Çalışma arkadaşlarımız şirkete katıldıktan sonraki ilk aylarda deneyimli yöneticiler, nitelikli danışmanlar ve yerel uzmanlar tarafından her bir bölgede gerçekleştirilen uzmanlaştırılmış eğitim programından geçerler. Temel olarak risk değerlendirme, bilgilerin iyileştirilmesi, tazminat talepleri ve alacakların tahsilâtına odaklanılan bu eğitim programları çalışma arkadaşlarımıza bilgilerini arttırma ve diğer ülkelerdeki meslektaşları ile en iyi mesleki uygulamaları paylaşma fırsatı tanımaktadır.
 
PROVIDE-VISIBILITY-TO-OUR-STAFF
PERSONELİMİZİN FARKEDİLMESİNİ SAĞLAMAK
Her yıl, her ülkede, her çalışma arkadaşımızın performansını ve becerilerini değerlendiriyoruz. Bu, kariyer olanakları açısından kendilerini göstermek için kilit bir aşamadır. Bu süreç bazı durumlarda çalışma arkadaşlarımızın uzmanlık, fonksiyonel veya operasyonel eksperlik veya yöneticilik gibi daha önemli pozisyonlara hazırlanmasına yöneliktir. Bu uygulama yüksek seviyedeki pozisyonlarda görev alabilecek çalışanları belirlememize ve merkezi kariyer yönetiminden faydalanırken diğer yandan yerel olarak kişiye özel destek sağlamamıza olanak tanır.
 
PERFORMANSI TAKDİR ETME VE ÖDÜLLENDİRME
Coface’ın ödüllendirme politikası, sonuçları ödüllendirme ve girişimcilik yeteneklerini sergilemesi için tüm çalışma arkadaşlarımızı teşvik etme amacını gütmektedir. Özveri ile çalışan arkadaşlarımız için, Grup aynı zamanda kendi performanslarının ve şirketin kazançlarına olan katkılarının dikkate alındığı değişken ücret ödemesi de yapmaktadır.
 
 
 

FARKLI TİP İNSANLAR VE MÜKEMMELİYET KARMASI

FARKLI TİP İNSANLAR VE MÜKEMMELİYET KARMASI

Coface’da farklı profillerdeki insanlarla çalışmak isteğe bağlı (opsiyon) bir olgu değildir: 100 ülkede 50.000 işletmeye hizmet veren bir şirket için farklılıklar bir zorunluluktur. Değişik kariyer hedefleri ve profilleri olan çalışma arkadaşlarımız, başarımız için kaçınılmazdır.

 

Temel olarak gücümüzü çalışma arkadaşlarımızın kültürel çeşitliliğinden ve yerel piyasalara yönelik bilgi birikimlerinden almaktayız. Bunlar, müşterilerimizin çeşitliliğini yansıtmaktadır ve şirketin sürekli olarak değişen bir sosyo-ekonomik ortama iyi bir şekilde adapte olmasını sağlamaktadır.

 

Ayrıca çalışma arkadaşlarımız arasında cinsiyet eşitliğine de çok büyük önem veriyoruz. İcra kurulu seviyesinde eşitlik sağlamış durumdayız.

Üst