COFACE HAKKINDA

TÜM ŞİRKETLERE HİZMET VERİYOR

ŞİRKETLERE HİZMET VEREN ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYON

Type11

Grup 1992 yılında uluslararası düzeyde büyümeye başladı. Bugün 66 ülkede doğrudan hizmet verip ve yaklaşık 100 ülkeye garanti/teminat sunarak her türlü işletmenin hem kendi ülkesinde hem de yurt dışında büyümesini desteklemektedir.

 

Bu güçlü ağ sayesinde, tüm ülkelerin ve ilgili sektörlerin risklerine ilişkin bilgi birikimini güçlenmektedir. Bu ağ, şirketlerin ağdaki her bir ülkeyle ilgili gerçek zamanlı olarak güncellenen ayrıntılı ticari bilgilere erişebilmesini sağlamaktadır.

 

Aynı zamanda risk sigortalama verimliliğini iyileştirmekte ve alacak tahsil işlemlerini çok daha etkin kılmaktadır. Coface, müşterilerinin riskleri öngörmelerine ve korunmalarına yardım etmek amacıyla müşterilerinin bu uzmanlıktan faydalanmalarını sağlamaktadır.

 

DOĞRU, GÜVENİLİR VE GÜNCEL TİCARİ BİLGİLERİ SUNAN ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYON

Coface’ın risk analizi; kendi bilgi raporlarının ve iş ortakları ağındaki raporların analiz edilmesi suretiyle işletmelerin ödeme davranışlarına ilişkin olarak 60 yıldan uzun süredir elde etmiş olduğu eşsiz bilgi birikimine dayanmaktadır.
 
Coface’ın Fas, Peru ve Hindistan’da bulunan uzman destek merkezleri bu verileri yönetmekle, özellikle de şirketlerin ödeme temerrüdü riskini ölçen ve hissedarlık yapısındaki değişiklikler gibi önemli tüm başlıkları izleyen Borçlu Risk Değerlendirmeleri’ni (DRA) güncellemek ve düzenlemekle sorumludur.
 
Coface riskli borçlulara ilişkin değerlendirmelerini iyileştirmek amacıyla, toplam merkez sayısını 23’ten 40’a çıkartarak uzman bilgi merkezleri ağını güçlendirmiştir. Bu merkezlerin görevi borçluları ziyaret etmek, borçlulara ilişkin kapsamlı araştırma gerçekleştirmek ve ilgili riskleri değerlendirmektir.
 

COFACE’IN TEMEL UZMANLIK ALANI OLAN RİSK DEĞERLENDİRMEYE   ODAKLANMIŞ ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYON

Coface’ın 660 risk değerlendirme analisti, sektör bazında kredi değerlendirme kararları almak için bu bilgilerden istifade etmektedir.
 
Risk kontrolünü optimize etmek ve sektördeki trendleri değerlendirmek maksadıyla, Coface riski “aşağıdan yukarıya doğru” ele almak için daha önce 36 fakat şimdi 44 ülkede yeni risk değerlendirme kaynaklarının devreye sokulmasını da içeren yeni bir organizasyonu hayata geçirmiştir. Şu anda her bir ülke, hem ülke içindeki teminat gereklilikleri hem de diğer ülkelerin ihracat gereksinimleri için risk değerlendirme hizmetleri sağlamaktadır. Şirket bilançolarının analiz edilmesinin yanı sıra, her bir risk değerlendirme analistinin ilgili ülkeye ve riski yüksek iş sektörlerine dair yerel bilgi birikimi, risk değerlendirme kararları söz konusu olduğunda değerli bir faktördür.
 

BİR PERFORMANS GARANTİSİ OLAN, ALACAKLARIN TAHSİL EDİLMESİ KONUSUNDA ÇALIŞAN ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYON

Alacakların tahsil edilmesi söz konusu olduğunda Coface’ın kurduğu küresel ağ önemli bir avantaj sağlar. Bu ağ 150’den fazla ülkeyle ilgilenen Grup Şirketleri ile 39 ülkeyle ilgilenen iş ortağı şirketlerden oluşmaktadır.
 
Bu ağ Coface’ın yerel adli prosedürlerle ilgili olarak bilgi birikimi ve tecrübesi bulunan uzmanların yönetiminde yerel tahsilât hizmeti sağlamasına olanak tanımaktadır.Her bir ülkede geliştirilen tahsilât metotları yerel uygulamalara ve devredilen alacakların tutarına uygun bir şekilde özel olarak hazırlanmaktadır ve bu, tüm talep edilen tutarlar için mükemmel tahsilat oranları sağlamaktadır.
Üst