COFACE HAKKINDA

TİCARETİNİZİN BÜYÜMESİNİ DESTEKLİYORUZ

KARAR ALICILARIN DOĞRU SEÇİMLER YAPMALARINI SAĞLAYACAK, İŞLETMEYİ KORUMAYA YÖNELİK ÇÖZÜMLER SUNARAK MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN KÜRESEL VE YEREL TİCARİ SÜREÇLERİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Making trade happen with Coface
  • Ticari alacak sigortası şirketi olarak müşterilerimize, tahsilat risklerini ortadan kaldırmaya yönelik teminatlar sunuyoruz.
  • Müşterilerimizin ticari hususlarda daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmak için alacak tahsilatı alanındaki derin uzmanlığımızın yanı sıra katma değeri yüksek istihbarat bilgisi sağlıyoruz.
  • Finansal durumlarını ve güvenilirlik seviyelerini değerlendirerek potansiyel müşteriler ve tedarikçiler hakkında müşterilerimize kapsamlı bilgiler sunuyoruz.
  • Temel ekonomik trendlere yönelik tahminler yapıyor ve çeşitli pazarlar ve endüstrilerdeki riskleri analiz ediyoruz.
 
Coface'da çalışmak, ekonomik alandaki bu benzersiz mikro ve makro uzmanlığımızı oluşturmamıza, geliştirmemize ve desteklememize katkıda bulunmak ve birçok farklı işletmeyi, karar alma süreçlerinde ve ticari stratejilerine ilişkin olarak her gün desteklemek demektir.

ÇALIŞANLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ

Rafael works at Coface

 

Bir müşterimizin alıcılarından birinin kredi limiti reddedilmişti ve bu husus aralarındaki ticari ilişkiyi tehlikeye atıyordu. Coface'ın izleme süreci sayesinde alıcının kredi notunu (Borçlu Risk Değerlendirmesi) güncellemeyi başardık ve bu da yeni limit tutarların onaylanmasını sağladı.

Sigortalı böylelikle hem müşterisiyle ilişkisini güçlendirdi hem de ödeme koşullarında yapılan iyileştirme sayesinde iş hacmini arttırdı.

 

 

Rafael A., Coface Küresel Çözümler Satış Müdürü - Coface Brezilya

oscar

 

COVID-19 pandemisi sırasında ana hedefimiz müşterilerimize mümkün olduğunca yakın olabilmekti. Ekiplerimiz, tam olarak bir gecede uzaktan çalışma modeline geçtiler. Ek telefon görüşmeleri yaparak, webinarlar düzenleyerek ve yazılı haberleşmeler yoluyla müşterilerimizle ve ortaklarımızla temas noktalarımızı arttırmaya çalıştık.

Ekonomik durumla ilgili değişiklikleri ve kredi riskleri hakkındaki görüşlerimizi müşterilerimizle paylaşarak ve aynı zamanda aldığımız kararların nedenlerini dikkatli bir şekilde açıklayarak son derece belirsiz olan bu süreçte faaliyetlerine devam etmelerine yardımcı olduk.

 

 

Oscar Villalonga – Kuzey Amerika Bölgesi CEO

Katrin works at coface

 

 

Günümüzde her geçen gün maruz kaldığımız bilgi miktarı artarken aynı zamanda herkesin zamanın yetersizliğinden şikayetçi olduğunu görüyoruz. Müşterilerimizle sık sık yazılı iletişimler paylaşsak da önemli bilgileri kaçırmamalarını sağlamak açısından videolu - veya dijital etkinlikler - düzenlemek oldukça faydalı oluyor. Bu yaklaşım sayesinde müşteriler, gerekli tüm bilgilerin kendileriyle paylaşıldığından ve sorularına doğrudan yanıt alabileceklerinden emin oluyorlar.

 

 

Katrin B., Veri Süreci Pazarlama & Haberleşme Müdürü, Coface Almanya

 

Üst