FAALİYETLERİMİZ

COFACE KÜRESEL ÇÖZÜMLERİ

cgs
ÇOK ULUSLU MÜŞTERİLER İÇİN TASARLANMIŞTIR
 
“Coface Global Solutions” (CGS) çok uluslu müşterilerin hesaplarının yönetilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.
 
Avantajları:
Bu sistem ile satın alımlarınız çok daha uygun maliyetli hale gelir ve ana şirkete bağlı diğer şirketlerinizdeki kredi yönetim politikanız optimize edilmiş olur.
 
Özet olarak uluslararası satışlarınızı güvence altına alır ve işletme performansınızı iyileştirirsiniz. Coface yerel işletme birimlerinizin de desteği ile CGS küresel ölçekte ticari alacak sigortanızı koordine etmekte ve yapılandırmaktadır.
 
“Coface Global Solutions” ile şirketler aşağıda belirtilenlere erişmek ve ticari alacak sigortasını yönetmek için bir dizi araç elde etmiş olurlar: 
  • 100 ülkede doğrudan veya partnerler aracılığıyla ticari alacak sigortası hizmetleri sunan Coface uluslararası ağı
  • İş sektöründe uzmanlaşmış 660 analistin ve risk değerlendirme uzmanının oluşturduğu bilgileri içeren küresel bir veri tabanı
  • Müşteri risklerinin online olarak analiz edilmesi için modern ve kullanıcı dostu bir platform olan “CGS Dashboard”. CGS Dashboard müşteri, risk düzeyi ya da ülke değerlendirmesi bazında dünya çapında bir genel görünüm ve sigortalanan risklerin net bir şekilde görülmesini sağlar.
‘Global Solutions’ı tercih etmek için dört önemli neden:
  • Genel merkezde ve ana şirketinize bağlı diğer şirketlerinizde sürekli destek
  • Havuzdaki kaynaklar sayesinde çekici satın alım koşulları
  • Müşteri risklerinizin genel görünümü ve yerelşirketlerinizin kontrolü
  • CGS Dashboard gibi doğru ve kullanımı kolay yönetim uygulamalarına erişim 
Coface-Global-solutions_image303x184
DEĞERLİ BİR HİZMET SUNMAK…
Merkezi Rotterdam’da bulunan bir holding dünya çapında tarım ürünleri ticareti yapmaktadır. Holding 36 bağlı şirket ve yaklaşık 100 satış ofisinden oluşmaktadır.
 
Bu şirket sekiz ay önce ‘‘Coface Global Solutions’ programı kullanan Güney Amerikalı bir şirketi satın aldı. ‘CGS Dashboard’un müşteri portföyünde yer alan verilere büyük bir ilgi duyan Yönetim Kurulu küresel olarak ticari alacak sigortasını gözden geçirme kararı aldı. Bu gözden geçirme çalışması neticesinde şirketin harcamalarını % 18 arttırmak suretiyle daha önce yalnızca % 53 seviyesinde olan satışlarını % 100 arttırabileceği ortaya çıkarttı.
 
Şirket tüm yerel şirketlerinde ‘CGS Dashboard’u uygulayarak, yönetimin bazı durumlarda ana şirketin adıyla doğrudan herhangi bir bağlantısı bulunmayan, bilinen unvanlar altında çalışmakta olan bazı finansal şirket müşterilerinin yerel şirketlerine yönelik olarak şu ana kadar herhangi bir şüphe duymadığı kümülatif (toplu) taahhütler tespit etmiştir. Bir sonraki faaliyet raporunda en büyük konsolide borçların analiz edilmesi ve sigortalanan ve kalan risk bileşenleri arasında ayrım yapılması kararı alındı. Mali İşler Müdürü, bu iş alanındaki çalışma sermayesi riskleriyle yakından ilgilenen hissedarlarının bu önemli bilgiden memnun kalacaklarından emindi.
COFACE KÜRESEL ÇÖZÜMLERİ
Bu sistem ile satın alımlarınız çok daha uygun maliyetli hale gelir ve ana şirkete bağlı diğer şirketlerinizdeki kredi yönetim politikanız optimize edilmiş olur. Özet olarak uluslararası satışlarınızı güvence altına alır ve işletme performansınızı iyileştirirsiniz. Coface yerel işletme birimlerinizin de desteği ile CGS küresel ölçekte ticari alacak sigortanızı koordine etmekte ve yapılandırmaktadır.