FAALİYETLERİMİZ

GlobaLiner

GlobaLiner: Çok uluslu şirketler adına ticari alacak risklerinin yönetilmesi

GlobaLiner

GLOBALINER hizmetinin AVANTAJLARI

Küresel kredi riski yönetiminizi, esneklik ve çeviklik kazandırarak optimize edin

 • Şeffaflık: Şart ve koşulların şeffaf bir şekilde ortaya koyulduğu, net sözleşmeler, yerel kullanıcılara daha etkili bir sigorta programı uygulamanızı sağlar,

 

 • Kolaylık: Hazırlık aşamasında, Coface’ın farklı sözleşme koşullarını içeren zengin havuzuna başvurarak, ihtiyaçlarınıza en uygun programı kolayca hazırlamamızı ve geliştirmemizi sağlar.

 

 • Kontrol: GlobaLiner programı, iştiraklerinizin tabi olduğu yönetmeliklerin tamamını dikkate alarak hazırlanır ve yerel uyarlamaları tamamen sizin kontrolünüze bırakır.

 

SİZİN İÇİN GÜZEL BİR TEKLİFİMİZ VAR: GLOBALINER

 

 • Farklı ülkelerde iştiraki bulunan çok uluslu bir grup iseniz,

 

 • Sigortalanabilir cironuz minimum 250 milyon Euro ise,

 

 • Bilançonuzu korumak, kredi riski yönetim sisteminizin istikrarını ve güvenilirliğini arttırmak ya da yalnızca performansınızı (Ortalama Satış Vadeniz, ödenmemiş borç oranı, ticari alacaklarınızın etkin seviyede finansman sağlanması) geliştirmek istiyorsanız

 

GlobaLiner şu anda 60’dan fazla ülkede kullanılmaktadır.

İŞİNİZİ KORUMAK İÇİN FAYDALANABİLECEĞİNİZ KÜRESEL HİZMET

Coface, Asya, Afrika ve Latin Amerika’da ofisler açarak müşterilerine iyi yapılandırılmış uluslararası programlar sunan ilk ticari alacak sigortası şirketidir. 2012 yılında uygulamaya başlanan Coface Küresel Çözümler başta olmak üzere şirket geniş ölçekli küresel işletmelere sunduğu hizmetleri düzenli olarak yenilemeye ve güncellemeye devam etmektedir. 2021 yılında ise Coface yeni bir adım daha atarak, GlobaLiner çözümünü hizmete sunmuştur.
 
Uluslararası şirketler, ticari alacak sigortası sözleşmelerini hazırlarken çoğunlukla tüm iştiraklerine, sözleşmenin akdedildiği ülkeden bağımsız olarak aynı koşulların uygulanmasını arzu ederler.

GlobaLiner, iştiraklerinizle, tüm dünya genelinde uygulanacak bir uyumlaştırılmış ticari alacak sigortası çözümünü merkezi olarak müzakere etmenize olanak verir. 

GlobaLiner, müşterilerinize verdiğiniz kredileri etkin bir şekilde yönetmenizi sağlar:
Prevent bad debt - Collect unpaid invoices - Indemnify losses

COFACE GLOBAL ÇÖZÜMLER

CGS, COFACE BÜNYESİNDE YER ALAN, GROUP GENELİNDEKİ TÜM UZMANLARI ULUSLARARASI SEVİYEDEKİ ÖNEMLİ MÜŞTERİLERE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET VERMEK İÇİN BİR ARAYA GETİREN BİR ORGANİZASYONDUR.

CGS, COFACE BÜNYESİNDE YER ALAN, GROUP GENELİNDEKİ TÜM UZMANLARI ULUSLARARASI SEVİYEDEKİ ÖNEMLİ MÜŞTERİLERE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET V...

Geniş bir ağ halinde çalışan CGS ekipleri, uluslararası ticari alacak sigortası programlarının karmaşık yapısının yönetilmesinde zaruri olan işbirliği ve disiplini sağlayarak her bir sigorta programının yapısına özel çözümler sunar.

 

İyi kurgulanmış bilgi sistemleri ve süreçleriyle donatılmış Coface Küresel Çözümler programı, tüm Coface grubu genelindeki yetkinliklerden faydalanılarak geliştirilmiştir: 100 ülkede doğrudan veya ortakları aracılığıyla hizmet sunan ve farklı sektörlerde uzmanlaşmış 650 risk analisti ve değerlendirme uzmanından oluşan, 80 milyon alıcının bilgilerini içeren küresel bir veri tabanıdır.

 

Coface Küresel Çözümler sayesinde büyük sigorta programlarının müzakere süreçlerinin merkezden etkin bir şekilde yürütülmesini sağlıyor, hizmetlerimizden faydalananların yerel tarafların ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiriyor ve optimize edilmiş risk aktarımı stratejileri hazırlayabiliyoruz. Program devreye alındıktan sonra ekiplerimiz programın yönetimi ve iş stratejilerinize veya risk politikalarınıza uygun değişikliklerin yapılması konusunda size destek vermeye devam ediyorlar.

SUNDUĞUMUZ ARAÇLAR

COFANET: ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERE HİZMET VEREN ONLINE PLATFORM

ÖNEMLİ BİLGİ

CofaNet aynı zamanda Borçlu Risk Değerlendirmesi (DRA), uzman araçları ve ayrıntılı araştırma seçeneklerini de sunar.

Coface, çok uluslu şirketler için CofaNet platformunu sunar: 39 farklı dil seçeneğine sahip güvenli, online yönetim platformu. CofaNet ile müşterilerimiz yalnızca birkaç saniye içinde, alıcı portföylerini bu platforma kaydedebilir, karşılanmamış teminatlı borç miktarlarını görüntüleyebilir, zararlarını raporlayabilir ve tahsil edilememiş faturalara ilişkin tazminatlarını buradan takip edebilirler.

 

COFAMOVE: MOBİL UYGULAMAMIZ

Coface, CofaNet kullanıcılarına, portföylerini gerçek zamanlı olarak yönetmelerine ve incelemelerine olanak tanıyan bir akıllı telefon uygulaması olan CofaMove uygulamasını sunar.

 

CofaMove

 

CofaMove, ihtiyaçların daha hızlı cevaplanmasını sağlar, risk yönetiminin her yerden izlenmesine olanak verir ve aynı zamanda satış temsilcilerini, kredi şartları konusunda anlık olarak yönlendirmek amacıyla da kullanılabilir.

 

App for Iphone

COFASERVE: IT SİSTEMİNİZLE ENTEGRASYON

CofaServe, ticari alacak sigortası sunduğumuz müşterilerimiz için geliştirdiğimiz bir uygulama programlama ara yüzüdür. CofaServe, alıcı portföyü çok geniş olan ya da Coface verilerine dayanarak gerçek-zamanlı karar alma süreci konusunda bizden destek isteyen müşterilerimiz için tasarlanmış bir araçtır.  

DASHBOARD: GLOBAL PROGRAMINIZI YÖNETMENİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ WEB TABANLI HİZMETİMİZ

Coface Dashboard platformu, aşağıdaki konularda size yardımcı olmak için interaktif raporlar hazırlar:

 

 • Raporlama ve performans takibi
 • Önemli trendlerden spesifik (alıcı seviyesindeki) değişikliklere kadar konuları kapsayan detaylı analizlerin hazırlanması
 • Aynı grupta sınıflandırılan alıcılara ilişkin risklerinizi birleştirilmesi
 • Programın özelliklerinin ve risk transferi parametrelerinin değiştirilmesine yönelik kararlarınızı destekleyerek size özel bir programın hazırlanması
 • Grubunuzda ticari alacak risk yönetimi sürecinin denetimi

 

Üst