HABERLER & YAYINLAR

COFACE ÜLKE RİSKİ KONFERANSI

BİR GÜNDE KÜRESEL EKONOMİNİN EĞİLİMLERİNE BAKIŞ

agenda_margin
Dünya ekonomisindeki eğilimler ile ilgileniyorsanız, Coface’ın yıllık Ülke Riski Konferansını kaçırmayın:
GELİN VE ÜNLÜ FRANSIZ VE ULUSLARARASI UZMANLAR İLE GÖRÜŞÜN
İş, finans ve ekonomik araştırma dünyasından konuşmacılar ve yuvarlak masa katılımcıları yılı gözden geçirecek ve küresel ekonomik eğilimler ile birlikte ekonominin karşı karşıya olduğu sorunları tartışacaklar.

 

 2017 Coface Ülke Riski Konferansımızı Youtube Kanalımızdan izleyin

 

 

 

 

 

DONALD TRUMP: DÜNYANIN JEOPOLİTİK MANZARASINI DEĞİŞTİRİYOR MU?

Donald Trump’ın seçim zaferi dünyanın jeopolitik manzarası üzerinde ne gibi etkiler yaratacak? Yeni ABD Başkanı ile birlikte dünya daha karmaşık ve istikrarsız bir yer haline mi gelecek?  Kampanya vaatlerinden hangileri icraata dönüşecek? Seçimi ‘sürpriz’ bir şekilde kazanması halkın sokaklarda protesto gösterilerini arttırabilir mi? ABD’nin dış politikası nasıl değişecek? Avrupa, Çin, Rusya, İran için olası sonuçlar neler olabilir…?

 

ORTA VE DOĞU AVRUPA EKONOMİLERİ: YÜKSELEN DÜNYADA KAZANMA ŞANSI EN YÜKSEK EKONOMİLER Mİ?

Orta ve Doğu Avrupa ekonomilerinin, 2014 yılından bu yana yükselen piyasaların yaşadıkları zorluklardan etkilenmedikleri görülmektedir. Bu göreceli dayanıklılıkları nereden kaynaklanıyor? En dinamik sektörler hangileri? Orta sınıfların canlılığını nasıl açıklayabiliriz? Rusya’nın yakınlığı bir risk faktörü mü?

 

DÜŞEN PETROL FİYATLARI KARŞISINDA ORTA DOĞU VE KUZEY AFRİKA EKONOMİLERİNİN DURUMU: GEÇİCİ BİR ŞOK MU YOKSA UZUN VADELİ BİR EĞİLİM Mİ?

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın büyüme modelleri, petrol fiyatlarındaki düşüş dikkate alınacak şekilde revize edilmeli mi? Etkilenen ülkelerden bazıları ekonomik çeşitlendirme ve yapısal reform sürecinde diğerlerinin önünde mi ilerliyor? Hükümetler ve orta sınıflar nasıl tepki veriyor?  Jeopolitik gerilimler toparlanmanın önünde bir engel mi?

Üst