HABERLER & YAYINLAR
28.03.2013
KURUMSAL HABERLER

ANTONIO MARCHITELLI AKDENİZ VE AFRİKA BÖLGESİNDEN SORUMLU YENİ MÜDÜR OLARAK COFACE’A KATILIYOR

antonio

Antonio Marchitelli, 1 Mart 2013 itibariyle, Coface’ın Akdeniz ve Afrika Bölge Müdürü olarak atandı. İtalya/Milano’da bulunan Marchitelli, grubun söz konusu stratejik bölgede faaliyetlerinin geliştirilmesinden sorumludur. 

 

Coface, Antonio Marchitelli’nin atanması ile beraber yükselen piyasalarda stratejik kalkınma anlamında yöneldiği hedeflerin de altını çizmiş oldu.

 

Asıl mesleği elektronik mühendisliği olan Antonio Marchitelli, Coopers & Lybrand’da başladığı meslek hayatını büyük ölçekli sigorta grupları için deneyimli bir yönetici olarak çalıştığı Accenture’da sürdürdü.

 

2003 yılında AXA Sigorta Grubu’na katıldı ve grup bünyesinde (Denetimden Sorumlu Başkan, Finanstan Sorumlu Başkan ve Operasyonel Mükemmellikten Sorumlu Başkan olarak) Akdeniz ve Latin Amerika Bölgesi‘nde muhtelif pozisyonlarda hizmet verdi. Antonio, 2010 yılından bu yana Güney Doğu Avrupa ülkeleri ve yükselen piyasalarda faaliyetlerin tesis edilmesi ve geliştirilmesi konusunda AXA Sırbistan’ın CEO’su olarak hizmet vermekteydi.

 

Coface, Akdeniz ve Afrika bölgesinde, aralarında İtalya (Milano), Türkiye ve Mısır (İstanbul), Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (Dubai), Batı Afrika (Kazablanka), Güney Afrika (Johannesburg) ve İsrail (Telaviv) gibi ülkelerin bulunduğu 17 ülkede faaliyet göstermekte ve ticari alacak sigortası çözümleri ile alacak yönetimi alanında hizmet sunmaktadır. 

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst