HABERLER & YAYINLAR
30.11.2020
KURUMSAL HABERLER

Coface, L’autre cercle’in LGBT+ Taahhüt Şartını imzalayarak LGBT+ kapsayıcılığını sağlamayı taahhüt etti

Coface, L’autre cercle’in LGBT+ Taahhüt Şartını imzalayarak LGBT+ kapsayıcılığını sağlamayı taahhüt etti

Paris, 24 Kasım 2020 – Ticari alacak sigortası alanında dünya lideri olan Coface, işyerinde LGBT+ kapsayıcılığını arttırmayı destekleyen bir dernek olan L’autre cercle’in LGBT+ Taahhüt Şartını imzaladı. Bu taahhüt, sosyal açıdan sorumlu bir şirket olarak üzerine düşen rolü tamamen üstlenen Coface’ın bünyesinde uygulanan, daha geniş anlamdaki çeşitlilik ve kapsayıcılık politikasının bir parçasını oluşturmaktadır.

 

  Daha kapsayıcı bir işyeri geliştirme taahhüdü kapsamında, Coface işyerinde LGBT+ kapsayıcılığını arttırmayı destekleyen bir dernek olan L’autre cercle’in LGBT+ Taahhüt Şartını imzalayan 151’inci kuruluş oldu. Coface bu şartı imzalayarak, özellikle herkesi kapsayan bir ortam yaratıp ve her türlü ayrımcılık ile mücadele ederek kurum genelinde çeşitliliği desteklemeyi taahhüt etmektedir. 

 

Spesifik olarak, Coface; * Çalışanlar için LGBT+ kapsayıcı bir ortam yaratmayı, * Cinsel yönelimleri veya cinsel kimlikleri ne olursa olsun tüm çalışanların eşit haklara sahip olmasını ve herkese eşit davranılmasını sağlamayı,* İşyerinde ayrımcılık mağduru olan çalışanları desteklemeyi, * Genel olarak iş ortamını iyileştirmek için kaydedilen ilerlemeyi ölçmeyi ve en iyi uygulamaları paylaşmayı taahhüt etmektedir.   

Bu basın bültenini indir : Coface, L’autre cercle’in LGBT+ Taahhüt Şartını imzalayarak LG... (662,25 kB)

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst