HABERLER & YAYINLAR
05.01.2022
KURUMSAL HABERLER, ÜRÜN HABERLERİ

COFACE, ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN HAZIRLADIĞI YENİ POLİÇESİ "GLOBALINER"I SUNUYOR

COFACE, ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİN HAZIRLADIĞI YENİ POLİÇESİ "GLOBALINER"I SUNUYOR

Benzersiz uluslararası ağı, 100'den fazla ülkedeki varlığı ve ihracat yapan firmalara yönelik hizmetleri ile 75 yıllık deneyime sahip olan Coface, bugün 600'den fazla büyük ölçekli müşterisine verdiği destekle çok uluslu şirketler için dünyanın lider ticari alacak sigortası şirketidir. “Coface Global Solutions”, bu özel yapıyı, büyük ölçekteki müşterilerin, hem Coface'ın yerel ekiplerinin hizmet ve becerilerinden faydalanması, hem de Coface genel merkezine kolaylıkla erişebilmesi için 2021 yılında kurmuştur.

 Küresel olarak faaliyet gösteren bu tip büyük ölçekli şirketlerde, organizasyon içinde artan operasyonel verimlilik ihtiyacının yanı sıra karşı karşıya kalınan karmaşık yasal gereksinimler de her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle Coface, sunduğu çözümleri bu yeni düzene adapte edebilmek amacıyla ileriye dönük bir adım atmaya karar verdi ve çok uluslu müşterileri için tasarladığı yeni GlobaLiner hizmetini müşterilerinin kullanımına sundu.

 Ayrıntılı bir şekilde açıklamak gerekirse GlobaLiner, çok uluslu şirketleri, sözleşme süreçlerini hızlandırarak ve yerel düzeyde hazırlanan sigorta poliçeleri üzerindeki kontrollerini arttırarak destekliyor. Bu yeni teklif, yüz farklı dilde ve ilgili mevzuata kayıtlı global sözleşme şartları havuzunun kullanılmasına olanak veren güçlü bir IT yatırımı üzerine kurulmuştur. Bu hizmetimizle ilgili Coface Küresel Çözümler Direktörü, Karine Damman'ın değerlendirmesi şu şekildedir;

 "Yeni poliçemizi, küresel olarak faaliyet gösteren ve dünyanın farklı bölgelerinde birden fazla iştiraki bulunan büyük ölçekli işletmelerin, risk yönetimi konusunda farklı ihtiyaçlara sahip olduğu gerçeğinden yola çıkarak geliştirdik. Bu tip şirketler, müşterilerinin risklerini küresel perspektiften değerlendirme olanağına sahip olmak ancak aynı zamanda yerel düzeyde risklerini yöneterek, çok detaylı inceleme ve analiz araçları kullanıp süreç üzerindeki hakimiyetlerini de arttırmayı istemektedirler. Riskleri belirleyebilmek için daha yüksek bir verimlilik yakalayabilmek ve tutarlılığı sağlayabilmek adına küresel olarak uyumlu politikaları ve şartları da sözleşmelere dâhil ederek sözleşme süreçlerini basitleştirmelerine yardımcı olacak bir ortağa ihtiyaç duyuyorlar. GlobaLiner ile müşterilerimize merkezi bir yönetim sistemi ve dünya çapında uyumlaştırılmış bir tekliften faydalanma olanağı sunuyoruz. Bu poliçemizle müşterilerimiz, risklerini tek bir havuzda birleştirerek, faaliyet gösterdikleri tüm ülkelerde uygulanması mümkün Group sözleşme şartlarından yararlanabilecekler".

 Yeni poliçesi ile Coface, uluslararası müşterilerini ticari gelişimlerini güvence altına alıp aynı zamanda operasyonel performanslarını iyileştirerek desteklemeye devam edecek. Coface, çok uluslu ortaklarına aşağıdaki başlıkları da içeren daha güçlü bir değer teklif ediyor

  • - 100'den fazla ülkede ticari alacak sigortası hizmetleri sunan bir uluslararası ağ
  • - Geniş ölçekli programların yönetimine odaklanmış, 7 bölgede görev yapan 220 personelden oluşan güçlü bir ekip
  •  - Müşteri riskini hassas bir şekilde kontrol eden gösterge panelleri
  • - Müzakere süreçleri ve verimliliği arttırılmış, daha tutarlı sözleşmeler için başvurulacak merkezi bir sistem

:

Bu basın bültenini indir : COFACE, ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İÇİ... (418,61 kB)

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst