HABERLER & YAYINLAR
07.04.2022
KURUMSAL HABERLER

COFACE AÇTIĞI YEREL ŞUBE İLE YENİ ZELANDA’DA ETKİNLİĞİNİ ARTTIRIYOR

COFACE AÇTIĞI YEREL ŞUBE İLE YENİ ZELANDA’DA ETKİNLİĞİNİ ARTTIRIYOR

Group, yeni bir ülkede şube açarak uluslararası faaliyet alanını genişletiyor. 75 yılı aşkın tecrübesiyle ticari sigorta alanında lider konumda bulunan Coface  çok kapsamlı bir uluslararası ağ ile hizmet vermeye devam ediyor. Şu anda 100 ülkede fiziksel şubesi bulunan şirket, 200 farklı ülkeden yaklaşık 50.000 müşterisine kredi kararlarını alma sürecinde destek veriyor. 

 

Bir ticari alacak sigorta şirketi olarak faaliyet gösteren Coface, şirketleri, alıcıların borçlarını zamanında ödememesinden, acze düşmesinden ya da iflasından kaynaklanabilecek kredi riskleriyle bağlantılı finansal zarar risklerine karşı tavsiyelerde bulunarak korumaya çalışıyor.  Coface aynı zamanda 130 milyon şirketin verileriyle hazırlanmış olan küresel veri tabanını kullanarak müşterilerinin faaliyetleri ile ilgili daha iyi kararlar almalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

 

Dünya Bankası’na göre ihracat hacmi 2020 yılı itibarıyla 50.543 milyon USD’ye ulaşmış olan Yeni Zelanda, ticari alacak sigortası ve iş dünyasıyla ilgili Bilgi Hizmetleri açısından oldukça canlı bir pazara sahiptir. Coface, 20 yıldan uzun bir süredir Avustralya’daki şubesi aracılığıyla Yeni Zelanda’daki müşterileri için poliçeler düzenlemektedir.  Aldığı yeni ruhsat ile Coface, aracı firmalara hizmet verme ve hem bu ülkedeki hem de ülke dışındaki, her ölçekten şirketin ticari alacaklarını teminat alma hizmetlerini sunabilmek için kendini daha iyi bir şekilde pozisyonlandırmıştır.

 

Chris Little, Avustralya ve Yeni Zelanda Ülke Müdürü,«Bir şirketin varlıklarının genel olarak yüzde 40’ı satışlara ilişkin ödenmemiş tutarlardan oluşmaktadır ve bu hesaplar, sigortalanmamış risklerin büyük bir kısmını teşkil etmektedir. Ticari alacak sigortasının Avrupa’da sık faydalanılan bir hizmet olmasına karşın Yeni Zelanda’daki şirketler, ticari alacak risklerinin sigortalanabilir ve teminat altına alınabilir olduğunun farkında değildir»demektedir. Ticari alacak sigortası pazarının boyutu 2019 yılında 9.39 milyar USD iken 2027 yılında bu rakamın 18.14 milyara ulaşması, 2020 ile 2027 yılları arasında yıllık bileşik büyüme oranının %8.6 olması beklenmektedir.

 

 

Coface, hükümetin uyguladığı teşviklerin sona ermesi ve ekonomik ve jeopolitik gerilimlerin artmasıyla birlikte artacak iflas süreçleri nedeniyle 2022 yılı için tazminat taleplerinde ani bir artış olmasını beklemektedir. Chris Little ayrıca aşağıdaki açıklamayı eklemiştir: “Bu sene, şirketlerin, söz konusu risklerin alınması ya da ticari alacak sigortalarının, bir ticaret ve güvenli büyüme aracı olarak kullanılması konusunda daha bilinçli karar verme eğilimiyle birlikte teklif taleplerinin sayısında ciddi bir artış olmuştur”.

 

Son olarakCoface Group CEO’Su Xavier Durand’ın açıklaması da şu şekildedir: “Müşterilerimize birinci sınıf ticari alacak sigortası hizmeti sunmaya kararlıyız. Bu hedefimize ulaşmak için müşterilerimize mümkün olduğunca yakın bir konumdan hizmet verebilmemiz son derece önemlidir. Bu şube ile Yeni Zelanda’daki şirketlere doğrudan hizmet sunabileceğiz. Aynı zamanda, Yeni Zelanda işletmelerinin hem yerel hem uluslararası pazarlarda ticaret yaparak paylarını arttırmalarına yardımcı olmak için aracı firmalar daha yakın bir şekilde çalışma fırsatını da elde edeceğiz”.

Bu basın bültenini indir : COFACE AÇTIĞI YEREL ŞUBE İLE YENİ ZELANDA’DA ETKİNLİĞİNİ A... (391,75 kB)

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst