HABERLER & YAYINLAR
07.02.2017
KURUMSAL HABERLER

Coface Grubu: İcra Kurulu Atamaları

Coface’ı piyasadaki en çevik küresel ticari alacak sigortası şirketi haline getirmeyi amaçlayan üç yıllık stratejik “Fit-to-Win” planının uygulanması kapsamında Grubun İcra Kurulunda 3 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak değişiklikler yapılacaktır.
42 yaşındaki Cécile Paillard Akdeniz ve Afrika Bölgesi CEO’su olarak Antonio Marchitelli’den görevi devralacak ve Milano’da çalışacaktır
Cécile Coface’a katılmadan önce 17 yıldan uzun bir süre boyunca Axa Grubunda çalışmıştır. Stratejik denetim direktörü ve daha sonra Grubun Stratejik planlama yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra, 2010 yılında Axa’nın 29 ülkeyi kapsayan EMEA LATAM bölgesinde Üst Düzey Geliştirme Sorumlusu olmuştur. Cécile Paillard bu görevi kapsamında çeşitli stratejik pazarlarda (Brezilya, Kolombiya, Cezayir…) Axa için giriş ve konsolidasyon stratejilerini yönetmiştir. 2014 yılında Axa Seguros Brezilya ve Axa Corporate Solutions LATAM için Üst Operasyonlar Sorumlusu görevine yükselmiştir. Bu görevi kapsamında Brezilya’da bağlı ortaklıkların kurulması ve Latin Amerika’da büyük risk faaliyetlerinin geliştirilmesi misyonunu üstlenmiştir. Cécile Paillard ISC Paris İşletme Okulu mezunudur ve Lyon Yönetim Okulunda finansal mühendislik alanında yüksek lisans eğitimi almıştır.

 

2013 yılından bu yana Akdeniz ve Afrika Bölgesi CEO’su olarak görev yapmakta olan 48 yaşındaki Antonio Marchitelli Batı Avrupa Bölgesi CEO’su olacaktır. Antonio Paris merkez ofisinde çalışacaktır.

 

Hem elektronik mühendisliği hem de bankacılık, finansman ve işletme alanında lisans eğitimi almış olan Antonio, kariyerine Accenture’da danışman olarak başlamıştır. Başlangıçta iş süreçlerinin yeniden tasarlanması üzerinde uzmanlaşan Antonio’nun kariyeri 1990’ların sonlarında stratejik fonksiyonlara doğru evrilmiş bankacılık-sigorta şirketlerinin dönüşümü üzerinde çalışmaya başlamıştır. 2003 yılında Axa Grubu’na katılmış ve burada Akdeniz ve Latin Amerika bölgelerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Özellikle yükselen piyasalar olmak üzere büyüme ve karlılık stratejilerinin uygulanması sorumluluğunu üstlenmiştir.

 

2013 yılından bu yana Batı Avrupa Bölgesi ve Fransa CEO’su olarak görev yapmakta olan 52 yaşındaki Cyrille Charbonnel, risk değerlendirme, bilgi, alacak tahsilatı ve ticari sigortalama faaliyetlerini kapsayan yeni Grup Sigortalama Bölümünün başına geçmiştir.

 

Bu bölümün kurulması fikrinin temelinde, Coface’ın sigortalama süreçlerini güçlendirme, risk analizinin granülerliğini arttırma ve sigortalama politikalarını geliştirme olarak tanımlanan stratejik önceliği yatmaktadır.

 

CEO Xavier Durand’ın bu konudaki görüşleri şöyle: "Coface’ın İcra Kurulunda yaşanan yenilenme, “Fit to Win” stratejimizin hedeflediği büyük çaplı dönüşümü desteklemektedir. Üyelerinin sağlam ve çeşitlendirilmiş deneyimlerini esas alarak, Coface’ın strateji, yenilikçilik, dijitalleşme, araçlar ve süreçler gibi birçok alandaki dönüşümünü hızlandıracaktır."

 

Coface Grubu’nun Yeni İcra Kurulu:

 

  Xavier Durand, İcra Kurulu Başkanı

 

- Valérie Brami, Baş Operasyonlar Sorumlusu

- Nicolas de Buttet, Risk Değerlendirme ve Enformasyondan sorumlu Sigortalama Direktör Yardımcısı,

- Cyrille Charbonnel, Sigortalama Direktörü

- Nicolas Garcia, Ticari Direktör

- Carole Lytton, Genel Sekreter

- Carine Pichon, Finans ve Risk Direktörü

- Thibault Surer, Strateji ve İş Geliştirme Direktörü

- Bhupesh Gupta, Asya Pasifik Bölgesi CEO’su

- Katarzyna Kompowska, Orta Avrupa Bölgesi CEO’su

- Antonio Marchitelli, Batı Avrupa Bölgesi CEO’su

- Fredrik Mürer, Kuzey Amerika Bölgesi CEO’su

- Cécile Paillard, Akdeniz ve Afrika Bölgesi CEO’su

- Bart Pattyn, Latin Amerika Bölgesi CEO’su

- Téva Perreau, Kuzey Avrupa Bölgesi CEO’su

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst