FAALİYETLERİMİZ

FAALİYETLERİMİZ

Ödenmeyen faturalara karşı kendinizi koruyun

Ticarette nakit akışı genellikle başarı ile başarısızlık arasındaki farkı ifade etmektedir. Bu nedenle ödemelerin gecikmesi ve faturaların ödenmeme riskine odaklanıyoruz. Ticari alacak sigortası teklifimiz; sizleri hem yurt içinde hem de yurt dışında ödenmeyen faturalara karşı korumaktadır. Ticari alacak sigortasu teklifini KOBİ’lerden çok uluslu şirketlere kadar tüm ölçekteki şirketlere sunuyoruz.
 
Alıcılara ve yerel piyasalara ilişkin derin bilgi birikimimiz, aşağıdaki konularda bize avantaj sağlamaktadır:
- Değişiklikleri adım adım izleyerek risklerin önlenmesi,
- Bu risklerin gerçekleşmesi halinde, tahsilat sürecini hızlandırmamıza yardım eden yerel kuralları ve uygulamaları bilmemiz ve piyasayı yakından takip etmemiz sayesinde hızlı bir şekilde hareket etme.
 
Coface Group’un yüksek finansal gücü ve reasürans piyasasına erişimimiz aynı zamanda müşterilerimizin kendi alıcılarına finansman kabiliyetlerini aşan ödeme süreleri teklif etmesine olanak tanımaktadır.
 
Ticari alacak sigortası ile birlikte bazı ülkelerde faktoring hizmetleri, özel ticari bilgiler ve alacak tahsilat hizmeti de sunmaktayız.

Ödenmeyen faturalara karşı kendinizi koruyun

HABERLER

Polonya Ödeme Anketi: Ödeme gecikmeleri azalıyor, ancak görünüm yine de zorlu
16.03.2020

Ekonomik yavaşlamaya rağmen, Coface’ın Polonya’da gerçekleştirdiği son şirket ödemelerianketi ödeme gecikmelerinin süresinin 2017 yılından bu yana sistematik olarak kısaldığınıgösteriyor, ancak koronavirüs salgınının Polonya ekonomisi üzerindeki etkilerinin nasılolacağı henüz bilinmiyor.Ödeme vadeleri: Ulaştırma ve inşaat sektörleri en cömert vade sürelerini sunuyorPolonya’nın 2018 yılında yüzde 5,1 olan GSYH artış oranı 2019 yılında yavaşlayarak yüzde 4,1olarak gerçekleşti ve daha da yavaşlamaya devam etmesi bekleniyor: Coface Polonya’da GSYHartış hızının 2020 yılında yüzde 3,3’e ineceğini tahmin ediyor. Nispeten daha olumlumakroekonomik ortam, geçtiğimiz yıllarda işletmeler için destekleyici koşullar yaratmıştı. Ancak,COVID-19 koronavirüs salgınının özellikle ticaret ortakları bakımından etkilerinin tam olarak nasılolacağı gözlemlenmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınının zincirleme etkileri Polonya içinekonomik görünümü daha fazla etkileyebilir.  

Daha fazlasını oku
Coface stratejik başarılarını temel alarak hazırladığı “Build to Lead” adlı yeni 2023 stratejik planını uygulamaya koydu
03.03.2020

“Build to Lead” stratejisi, “Fit to Win” ile başlatılan iş ve kültürel dönüşüm sürecini daha da derinleştirecek ve genişletecek. Yeni plan özellikle:
- Risk yönetimini ve sigortalama disiplinini güçlendirmeye devam edecek
- Hizmet sunumunu iyileştirilecek, ticari ve operasyonel verimliliği arttıracak
- Ticari alacak sigortası alanında ve uzmanlık faaliyet alanlarında seçili olan büyüme girişimlerine yatırım yapacak
- Bilanço sağlamlığını koruyacak;

Daha fazlasını oku
Tüm haberler

ÜLKELER RİSK HARİTASI

View the Country Risk Map

Consult the country list

EKONOMİ YAYINLARI