FAALİYETLERİMİZ

COFACE'IN YAYINLARI

DOĞRU KARARLAR VERMENİZİ VE RİSKLERİNİZİ KONTROL ETMENİZİ SAĞLAYAN EKONOMİK BİLGİLER

Type11

Coface’ın “Panorama” yayınları, işletmelerin riskleri değerlendirmelerine, risklere karşı kendilerini korumalarına, en uygun, en güvenilir ve en güncel bilgilere istinaden kendi kararlarını almalarına yardım etme amacı gütmektedir.

 

Ekonomistlerimizin, sigortacılarımızın ve uzmanlarımızın işletme bilgileri ve borç tahsilatı konularındaki deneyimlerinden istifade edilen bu yayınların iki hedefi bulunmaktadır;

 

Okuyucuya üç aylık göstergeler aracılığıyla düzenli istatistiki takip olanağı sağlamak ve belirli bir konuya odaklanarak kapsamlı bir değerlendirme ve analiz için içerik sunmak.

 
Her bir Coface Panorama yayını yalnızca kullanımı kolay bir kılavuz aracı değil aynı zamanda kapsamlı bir değerlendirme ortamıdır. Örneğin panoramalarda İspanya’daki bankacılık krizini ya da Yunanistan’ın Euro’dan çıkma olasılığını değerlendirerek, olayların işletmeleri nasıl etkileyebileceğinin altını da çiziyoruz.

COFACE BİRKAÇ FARKLI TÜRDE “PANORAMA” YAYINLAMAKTADIR

COFACE BİRKAÇ FARKLI TÜRDE “PANORAMA” YAYINLAMAKTADIR

Ülke Panoramaları; makroekonomik analizler, uluslararası uzmanların görüşleri, pratik tavsiyeler, teşekkür mektupları, ulusal organizasyonlar, müşterilerin geçmişte yaşadığı olaylar gibi içerikler ve bilgiler sağlayarak hedef piyasaya uygun bir şekilde yaklaşabilmenizi desteklemektedir.

 

Ülke Risk Değerlendirmeleri; Coface’ın ekonomik araştırma analizleri ve tahminlerindeki değişikliklerin üç ayda bir ayrıntılı bir şekilde takip edebilmenizi sağlamaktadır. Yılda üç kez güncellenen bu kılavuz geçmişe yönelik makaleler, yorumlarla birlikte ülke değerlendirmelerindeki değişikliklerin bir tablosu ve sistematik bir şekilde ele alınan 18 ülkeye ve incelemeye alınan diğer mevcut şirketlere ilişkin güncellenmiş bilgi formlarından oluşmaktadır.

 

Sektör Panoramalar; muhtelif sektörlerdeki trendlerin takip edilmesi için hazırlanmaktadır. Uzmanların ve sigortacıların deneyimlerine göre düzenlenmektedir. Coface belirli sektörler için kısa vadeli görünümleri analiz etmektedir.

 

İşletme Temerrüt Panoramaları ; belirli bir sorunun ele alındığı ‘kapsamlı analiz’ bölümünün yanı sıra sistematik bir şekilde güncellenmiş altı grafiğin ve istatistiki trendlere (temerrütlerin durumu, maliyeti, boyutu, sayısı vb.) ilişkin yorumların yer aldığı bir barometre içermektedir

Üst