FAALİYETLERİMİZ

FAALİYETLERİMİZ

Ödenmeyen faturalara karşı kendinizi koruyun

Ticarette nakit akışı genellikle başarı ile başarısızlık arasındaki farkı ifade etmektedir. Bu nedenle ödemelerin gecikmesi ve faturaların ödenmeme riskine odaklanıyoruz. Ticari alacak sigortası teklifimiz; sizleri hem yurt içinde hem de yurt dışında ödenmeyen faturalara karşı korumaktadır. Ticari alacak sigortasu teklifini KOBİ’lerden çok uluslu şirketlere kadar tüm ölçekteki şirketlere sunuyoruz.
 
Alıcılara ve yerel piyasalara ilişkin derin bilgi birikimimiz, aşağıdaki konularda bize avantaj sağlamaktadır:
- Değişiklikleri adım adım izleyerek risklerin önlenmesi,
- Bu risklerin gerçekleşmesi halinde, tahsilat sürecini hızlandırmamıza yardım eden yerel kuralları ve uygulamaları bilmemiz ve piyasayı yakından takip etmemiz sayesinde hızlı bir şekilde hareket etme.
 
Coface Group’un yüksek finansal gücü ve reasürans piyasasına erişimimiz aynı zamanda müşterilerimizin kendi alıcılarına finansman kabiliyetlerini aşan ödeme süreleri teklif etmesine olanak tanımaktadır.
 
Ticari alacak sigortası ile birlikte bazı ülkelerde faktoring hizmetleri, özel ticari bilgiler ve alacak tahsilat hizmeti de sunmaktayız.

Ödenmeyen faturalara karşı kendinizi koruyun

HABERLER

Ukrayna'da Savaş: Kayıpların, kazançlardan çok daha ağır olduğu, gerçek kazananı olmayan bir savaş
13.05.2022

Paris, 3 Mayıs 2022 – 24 Şubat'ta Rusya'nın ülkeyi işgali üzerine Ukrayna'da savaşın başlamasının ardından 2 aydan fazla bir süre geçmiş olmasına karşın tarafların hızlı bir çözüme ulaşması yönündeki umutlar her geçen gün kayboluyor. Rusya'ya uygulanan yaptırımların artarak devam etmesi, çatışmanın erken sona ermesi durumunda dahi savaş öncesi duruma dönülmesini ihtimal dışı bırakıyor. Coface bu gelişmeler doğrultusunda, savaşın dünya ekonomisine maliyetine ilişkin tahminini 2022 yılında yaklaşık bir puan yukarı revize etti. Görünen o ki çatışmanın sonuçlarını, ancak yılın ikinci yarısı itibarıyla hissetmeye başlayacağız. Gerçek sonuçlar, 2023 ve sonrasında ise daha somut bir şekilde ortaya çıkacak. Pandemiyle birlikte küresel seviyede ciddi düzeyde artmış olan siyasi risk, hızla yükselen gıda ve enerji fiyatlarıyla daha da şiddetleniyor.İstisnasız tüm bölgeler bu savaşın ekonomik etkilerini yaşayacak. 2020 yılında arka arkaya yaşanan şoklardan sonra görüşümüz halen değişmedi: dünya değişiyor ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Daha fazlasını oku
COFACE AÇTIĞI YEREL ŞUBE İLE YENİ ZELANDA’DA ETKİNLİĞİNİ ARTTIRIYOR
07.04.2022

Yeni Zelanda, 4 Nisan 2022 – Küresel olarak faaliyet gösteren Ticari Alacak Sigortası Şirketi Coface, 1 Nisan’da Yeni Zelanda Merkez Bankası’ndan aldığı onay ile Yeni Zelanda şubesini açıyor.

Daha fazlasını oku
Tüm haberler

ÜLKELER RİSK HARİTASI

View the Country Risk Map

Consult the country list

EKONOMİ YAYINLARI