HABERLER & YAYINLAR
17.11.2020
KURUMSAL HABERLER

Uyarı: Coface ismini kullanarak dolandırıcılık girişimi

Değerli İş Ortağımız,

 

Coface ismi ve logosu ile Ticari Bölüm Yöneticimizin adını da kullanarak firmalara e-posta gönderen ve kendini “Coface Trade Insurance Company finansal sigortalama işlemlerinde Türkiye sorumlusu” olarak tanıtan bir dolandırıcı olduğu tespit edilmiştir.

 

Ekrem Baydar isimli şahıs, Karadağ’da bir forex firması olduğunu tespit ettiğimiz “Credo Global Trades” adını kullanarak, yatırım yapmak isteyen müşterilerden dolandırıcılık ile para toplamak amacıyla faaliyet göstermektedir.

 

Coface’ın ve Ticari Bölüm Yöneticisi Uğur Çetin’in bu konuyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır ve dolandırıcılık girişimi ile ilgili yasal süreç başlamıştır.

 

Coface, 2007 yılından bu yana Türkiye’de tüm müşterilerine kendi kurumsal standartlarını koruyarak ulaşmakta ve hizmet vermektedir. Ana iş kolu ticari alacak sigortası olan Coface yatırım danışmanlığı hizmeti veya kredi teminatı sağlamamaktadır. İş ortaklarımızın ve müşterilerimizin gelen e-posta uzantılarına ve e-postanın içerisindeki bağlantılara dikkat etmelerini ve herhangi bir şüphe duyduklarında doğrudan Coface Müşteri İlişkileri Birimiyle iletişime geçmelerini öneriyoruz. Firma ismimizin dolandırıcılık amacıyla kullanılması ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve tüm yasal işlemler başlamıştır.

 

Saygılarımızla,

 

Coface Sigorta A.Ş.

ALİ GENÇTÜRK

Genel Müdür

Bu basın bültenini indir : Uyarı: Coface ismini kullanarak dolandırıcılık girişimi (315,36 kB)

İLETİŞİM


Verda YAKAR

TEL: +90 (216) 251 99 10
verda.yakar@coface.com 

Üst